zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Květnové koncerty ArtCafé představí směsici žánrů

James Harries (Foto: Marek Musil (Tranzistor2023)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Nejbližší koncerty ArtCafé nabídnou v Broumově během května vystoupení českých i zahraničních muzikantů. Jako první se ve středu 15. května představí broumovskému publiku britský hudebník James Harries. 22. květen pak bude patřit triu Uhlíř, Bradáč, Jiráň a jejich večeru Humor v rytmu bossa novy.

Ve středu 15. května od 19 hodin zazní v sále Kreslírna v broumovském klášteře muzika uznávaného hudebníka z anglického Manchestru Jamese Harriese, který od roku 1990 žije v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“. James koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu tvořenou vyhledávanými českými hudebníky. V Broumově se představí s kytaristou Matějem Belkem, bubeníkem Davidem Landštofem a baskytaristou Matějem Havlíčkem.

Na konci května – ve středu 22. 5. od 19 hodin – se mohou milovníci Divadla Ypsilon těšit na přesunutý koncert muzikantů Jana Jiráně, Jana Bradáče a Františka Uhlíře. Večer s názvem Humor v rytmu bossa novy, slibuje vedle písní v rytmu bossa novy, rumby či swingu také jemný humor v podobě úsměvného vyprávění příběhů ze života i z cest s Divadlem Ypsilon. Protagonisty večera budou osobnosti, které spojilo Divadlo Ypsilon a láska k jazzové muzice. Jan Jiráň je herec, hudebník, režisér a dramatik a stejně jako vynikající houslista Jan Bradáč také člen legendární Ypsilonky. František Uhlíř je jazzový kontrabasista a skladatel, který hostuje v divadle Ypsilon ve dvou hrách.

Vstupenky na všechny koncerty je možné zakoupit online na smsticket.cz nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Vstupné v předprodeji: 200 Kč, 150 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let. Vstupné na místě: 250 Kč, 180 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let. Rezervace míst na emailu vaclav.matejicek@broumovsko.cz.
Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

11.5.2024 11:05:18 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 24 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Koncerty

The Smile se členy Radiohead vezou do Prahy nadšené recenze

The Smile (Foto: Frank LeBon)

Britská kapela The Smile vyráží na začátku června na evropské turné na podporu svého druhého alba nazvaného Wa ...celý článek


Wolfmother přivezou hardrockovou smršť

Wolfmother

Wolfmother, australská klasika žánru s Grammy za skladbu Woman, coby nejlepší hardrockový výkon, se vrací do P ...celý článekČasopis 24 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 25. týden

Kafka - Milena

Kafka (5/6) - Milena
Jeden z největších spisovatelů 20. století ve víru tvorby, lásky i vnitřních démonů. P celý článek

další články...