zvláštní poděkování
Quantcom.cz

VČD uvede derniéru Pekařovy ženy na Kunětické hoře

Pekařova žena na Kunětické hoře

autor: Jiří Sejkora   

zvětšit obrázek

Od čtvrtka 6. června do soboty 8. června 2024 se na letní scéně Východočeského divadla na rondelu hradu Kunětická hora uskuteční poslední reprízy muzikálové komedie Pekařova žena, kterou pro pardubický soubor objevil a přeložil režisér Petr Gazdík. „Muzikál Pekařova žena je milou komediální sondou do běžného života lidí na francouzském venkově. Námět vychází z velmi ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell,“ říká režisér.

Premiéra Pekařovy ženy se uskutečnila před dvěma lety v Městském divadle, po roce divadlo uvedlo i její plenérovou verzi v amfiteátru na Kunětické hoře. „Ke změnám došlo především ve scénografii. Většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kunětické hoře nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem. Přesun pod širé nebe samozřejmě obnášel další a další změny, které ale divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ přibližuje dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková.

S Pekařovou ženou se diváci naposledy přenesou do malebné Provence, kde se obyčejní venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb. Hlavní role stárnoucího pekaře Castagneta a jeho mladičké ženy Genevieve, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová.
„Pekařova žena je jednou z mých nejoblíbenějších inscenací! Krásný muzikál se šťastným koncem. Stýskat se mi po ní bude moc! Doufám, že se s Petrem Gazdíkem ještě někdy potkám při další spolupráci,“ prozradil před derniérou Tomáš Lněnička.

www.vcd.cz

2.6.2024 15:06:34 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Časopis 28 - sekce

DIVADLO

Legendární komedie Činoherního klubu

Tři v tom (Činoherní klub)

Tři v tom
Jak vyvdat dvě dcery a služku, zvlášť když otec nemá ani ponětí, že už je nejvyšší čas... Legendá celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Stipendium 2024 na MFF KV obdržel William Sehested Høeg

William Sehested Høeg  (nalevo)

European Film Promotion ("EFP") a společnost Allwyn, přední mezinárodní provozovatel loterií, dnes na Mezináro celý článek

další články...