zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Eros Ramazzotti má v hrdle stále profesionálně nabito

Eros Ramazzotti v O2 aréně

autor: Bestsport, a.s.   

zvětšit obrázek

Italská legendární superstar Eros Ramazzotti vystoupil 6. března 2023 v pražské O2 Aréně v rámci turné Battito Infinito World Tour. Jeho celkem v pořadí pátá návštěva v Česku odstartovala po 20:00 hodině. Úvod obstarala titulní skladba Battito infinito z jeho posledního alba. Scéna zahalená do modrých a bílých světelných efektů společně s nápaditou globální přírodní projekcí dávala všem přítomným najevo, že velký romantik je opět v Praze. Svižnější rytmus přinesla až potencionální hitovka Gli ultimi romantici. Následována duetem Sono, zpěvák Alejandro Sanz zpíval společně s Erosem z graficky vydařené filmové smyčky na panelech.

Poté si to hrdina večera namířil ke svým fanouškům pod jevištěm s oblíbenou písní Dove c'è musica, kde objímání a radost nebrala konce. Pak už letěl O2 arénou jeden hit za druhým: Quanto amore sei, melodicky okouzlující Stella gemella, při které zpěvák hrál na kytaru. Ke slovu přišly romantické duety Più che puoi a I Belong to You s vokalistkami Robertou Geou Gentilovou a Monicou Hillovou. Druhou pomyslnou část koncertu zahájil interpret zpívanou kytarovou show spolu s doprovodnou kapelou. Roztleskal tím v rytmu country celou halu. K vrcholům večera patřila skladba Un’altra te, do té interpret zajímavě vtěsnil melodii No Woman No Cry od Boba Marleyho. Halu rozburácela skladba Fuoco nel fuoco, při které si Eros užíval pohybově jeviště za bouřlivého doprovázení diváků. Už jen scházely megahity Cose della vita nebo Più bella cosa. Bez těchto songů by asi nikdo domů neodešel absolutně spokojen, a je splněno.

Během celého vystoupení Eros povzbuzoval fanoušky v jejich mateřštině. Praga, Praga, díky. Jak se máte? a diváci s nadšením odpovídali. Velkými klady koncertu byly tradičně skvělá doprovodná kapelu plus a vokalistky. Eros Ramazzotti má v hrdle skvělý hlas. Přesvědčil i výraznou profesionální interpretací. Jeho věk se na jeho výkonu nijak neprojevuje, naopak má energie na rozdávání a to mu na podzim bude šedesát. Koncert měl správnou gradaci podpořenou naplněnou O2 Arénou. Závěrem nadměrná oboustranná hudební spokojenost pro všechny zúčastněné. Mínusy jsou, že budeme muset opět minimálně dva roky čekat na další koncert tohoto skvělého zpěváka.

www.o2arena.cz

6.3.2023 17:03:31 Petr Schier | rubrika - Recenze

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Časopis 16 - sekce

DIVADLO

Štíři z února na jevišti Studia DVA

Miroslav Krobot a Marika Šoposká (Štíři z února)

Autorský divadelní projekt Miroslava Krobota a Mariky Šoposké představilo divadlo Studio DVA poprvé divákům v celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběh mafiána Tommasa Buscetty

První zrádce

První zrádce
Když promluvil, Cosa Nostra prohrála. Realistické vylíčení příběhu mafiána Tommasa Buscetty, j celý článek

další články...