zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Pavel Fajt v NoDu

Pavel Fajt

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hudební mág, producent a jeden z nejvýraznějších českých bubeníků Pavel Fajt představí v Praze v prostoru NoD svůj jedinečný projekt DRUMTREK VISUAL.
Pavel Fajt, jeden z nejvýraznějších českých hudebníků spolupracující s mnoha mimořádnými a originálními českými i zahraničními hudebními osobnostmi, představí v pražském prostoru NoD 17. května svůj ojedinělý a jedinečný projekt DrumTrek Visual. Tento projekt, na němž spolupracuje s video performerem Vítem Krausem, je nezapomenutelnou živou show, jež má pokaždé jinou podobu. Pavel Fajt je dlouhodobým spolupracovníkem prostoru NoD a autorem hudby k inscenacím Neúplný sen a NoD Quijote. Druhá zmíněná patří mezi kmenové inscenace Teatra NoD, která je na programu již druhým rokem. Za za tento svůj počin byl nominován na Cenu Alfréda Radoka.

Projekt DrumTrek Visual, s nímž Pavel Fajt a Vít Kraus koncertují nejen v České republice, ale i v zahraničí, je přibližně tři roky starý. Na jeho počátku bylo přátelství s Vítem Krausem, tehdy studentem Fakulty výtvarných umění v Brně, kde Pavel Fajt vyučoval akustiku a hudební produkci. Spojení bicích a elektronické hudby byl častý motiv v tvorbě Pavla Fajta a Vít Kraus do ní vnesl i silný vizuální prvek, čímž vznikla mimořádná audiovizuální show, která svou proměnlivostí vtáhne diváka do bubenických rytmů Fajtovy hudby.

,,Hudba projekt DrumTrek Visual nevychází přímo z mého dřívějšího alba DrumTrek. Samořejmě že využívám některé motivy, ale je to pro mě úplně nový a odlišný projekt, který zakládám na spolupráci s vynikajícím video performerem Vítem Krausem, který v průběhu koncertu snímá zvuk mých bubnů i mě samotného, a na základě toho vytváří v programu proměnlivou a dynamickou projekci, která žije v symbiotickém spojení s mou hudbou“, vysvětluje Pavel Fajt.

Aktivity Pavla Fajta, známého svou spoluprácí s další světově známou českou hudebnicí Ivou Bittovou, se nijak neomezují, ale spíš se vzájemně obohacují a v našich podmínkách je jejich pestrost opravdu obdivuhodná. V současné době spolupracuje s Oonou Kastner, originální německou zvukovou šansoniérkou, s níž dokončuje desku Gurdijeff Project, s rakouskou houslovou performerkou účinkuje v jejím projektu Mia Zabelka Trio. S hudebníkem Lubošem Holzerem mísí moravské písně s temnými šamanskými motivy a je jedním z organizátorů a ideových zakladatelů projektu Slet bubeníků.

Hudebně je Pavel Fajt nezařaditelnou, fascinující a uznávanou osobností, která se nebojí propojovat zdánlivě nepropojitelné hudební žánry, jako je elektronická hudba, lidové písně i šamanské bubenické rytmy. Koncert Pavla Fajta a Víta Krause DrumTrek Visual v pražském prostoru NoD bude jediným koncertem tohoto projektu v Praze do konce tohoto roku a slibuje neopakovatelnou a strhující audiovizuální show v rytmech Pavla Fajta, hudebníka, jehož tvůrčí záběr u nás nemá obdoby.

Koncert projektu DrumTrek Visual se uskuteční ve čtvrtek 17. května od 20 hodin v pražském prostoru NoD. Vstupenky v ceně 200 Kč jsou v předprodeji v síti Ticketportal nebo ke koupi prostřednictvím služby SMS Ticket.

Pavel Fajt
Bubeník, hudební skladatel, pedagog a producent. Host prestižních světových festivalů a scén v Evropě i zámoří. Autor hudby k celovečerním filmům i znělkám. Za hudbu k divadelnímu představení NoD Quijote byl nominován na cenu Alfreda Radoka. Nejvíce proslul spoluprací s Ivou Bittovou, jejichž společné album bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších LP desetiletí. Další nahrávky Ivy Bittové hudebně produkoval. Spoluzaložil skupiny Dunaj a Pluto (cena za nejlepší album roku). Od roku 2001 leader mezinárodního projektu Slet Bubeniků. V současnosti hraje na bicí nástroje např. v mezinárodní jazzové formaci Mia Zabelka Trio. Ve svém sólovém projektu DrumTrek propojujícím žánry kombinuje bicí nástroje s elektronikou, hračkami i vlastním hlasem. Prezentace Pavla Fajta na brněnské konferenci TEDx

Vít Kraus
Videokosmonaut, enviromentalista, principál výtvarné sekty Blaze.cz, tvůrce Čáry, outsider z Vysočiny, lunatický básník, dirigent Pomalého Posunu, performer, proškolen surreálním Jiřím Veškrnou na Výtvarné škole Václava Hollara a postmoderním Tomášem Rullerem v ateliéru Video/Multimédia/Performance na Fakultě výtvarných umění v Brně. V současnosti vystavuje, provádí akce a koncerty.

7.5.2012 11:05:16 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Koncerty

Wolfmother přivezou hardrockovou smršť

Wolfmother

Wolfmother, australská klasika žánru s Grammy za skladbu Woman, coby nejlepší hardrockový výkon, se vrací do P ...celý článek


The Smile se členy Radiohead vezou do Prahy nadšené recenze

The Smile (Foto: Frank LeBon)

Britská kapela The Smile vyráží na začátku června na evropské turné na podporu svého druhého alba nazvaného Wa ...celý článek



Časopis 23 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 24. týden

Cesty víry

Křesťanský magazín
Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hn celý článek

další články...