Přelet nad loutkářským hnízdem     Scena.cz
Historie
Tiskové zprávy
Aktuality
OHLASY V TISKU
Kontakty

English
 
1999 - Přelet nad loutkářským hnízdem zahájí Divadlo v Dlouhé  
PRAHA - Zítra zahájí v pražském Divadle v Dlouhé devátý ročník festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem. V neděli se pak přesune ještě do Divadla Na zábradlí a Říše loutek.
Pořadatelé, české centrum mezinárodní loutkářské organizace UNIMA a časopis Loutkář, koncipují tuto akci jako výběr z nejlepší současné loutkářské produkce za poslední sezonu. Festival potrvá přes víkend a v hlavním programu vystoupí kromě hostitelského Divadla v Dlouhé (Kabaret Vian - Cami) deset divadel a souborů včetně amatérů a nezávislých uskupení. Loutkové studio KašeaPárek z Chebu přiveze horor pro děti a mládež Elektrický Grimmmm, liberecké Naivní divadlo se představí pohádkou Lars a Žabka, která získala ocenění na letošní Mateřince. Plzeňská Alfa nabídne dramatizaci Prévertových bajek - Pohádky pro nehodné děti a další domácí špičkový soubor královéhradecký Drak okouzlí hravou podívanou Jé? Kdo to je?, na níž se malí diváci mohou aktivně podílet. Zjev a živel z jižních Čech Vítězslav Marčík (Studna Hosín) uvede svou Zlatovlásku. Také letos bude na přehlídce udělena cena Erik za nejlepší inscenaci sezony 1998/99. Vstupenky na Přelet v ceně 50 a 60 Kč (30 Kč pro děti) a 100 Kč (50 pro děti) jsou k dostání v pokladně Divadla v Dlouhé. V prodeji jsou též permanentky v ceně 300 Kč.
Letošní přehlídka bude zároveň připomenutím sedmdesátileté existence UNIMA, založené v roce 1929 v Praze. Jak řekla LN dramaturgyně festivalu Nina Malíková, účast zahraničních hostů v posledních letech přinesla své ovoce, některé české inscenace byly vybrány na podobné akce v Rakousku, Chorvatsku, Polsku.
Jana Machalická
LN 4. 11. 1999
 
 
 
© Scena.cz 2002 - běží na redakdčním systému DEPP