Život je jako Sitcom, zamýšlí se Jary Tauber

autor: archiv
zvětšit obrázekZpěvák a kytarista Jary Tauber představuje nový videoklip k písni Sitcom, která je součástí jeho nejnovějšího alba Happyendy. Zatímco píseň nese téma o (ne)možnosti řídit vlastní osud, videoklip tento motiv naopak odlehčuje v duchu absurdního, téměř dadaistického humoru. „Žijeme jako v sitcomu. Děj se mění podobně rychle, snažíme se, neustále se za něčím honíme, ale z pohledu druhé osoby to může působit komicky,“ zamýšlí se zpěvák a kytarista Jary Tauber, který na konci minulého roku vydal své druhé album s názvem Happyendy.
„Věřím, že náhody neexistují, a i když je to někdy těžké, tak věřím i v to, že vše je tak jak má být, protože to už je stejně dávno napsané v našem osudu,“ dodává kladenský rodák, jenž představuje nový videoklip k písni Sitcom. Videoklip se natáčel v netradičním prostředí – v prodejně nábytku XXX Lutz v pražských Butovicích. Právě tam vznikly scény, které posouvají jeho nejnovější počin do rovin lehce bizarního vizuálního vyprávění, někdy až chaotického, čímž umocňují myšlenku textu a nadhled nad každodenním lidským snažením. Název Sitcom není náhodný. Jary Tauber je celoživotním fanouškem filmů a televizních seriálů, což se odráží v koncepci alba, na kterém některé skladby v textech mají filmový motiv.
Vizuální podobu videoklipu, ve kterém si Tauber střihl roli režiséra sitcomu, má na svědomí režisér Radim Věžník. Skladba vznikla v Rooftop Studiu pod taktovkou předního českého producenta Ondřeje Žatkuliaka.
„Chtěl jsem jednoduše napsat píseň o tom, že i když si třeba myslíme, že máme vše pevně pod kontrolou, tak to může být jen náš mylný dojem. Dost možná jsme jen součástí scénáře, který režíruje ten nejvyšší režisér (nad námi). A možná je to dobře. Neberme vždy život tak vážně,“ dodává s úsměvem zpěvák.
Časopis 28 - rubriky
Články v rubrice - Novinky...
Radůza se v novém singlu vydává do nečekaných hudebních krajin

Písničkářka Radůza přichází s novým autorským singlem Já tě prosím, buď tu se mnou ...celý článek
Časopis 28 - sekce
DIVADLO
Divadlo Husa na provázku se zaměří na téma strachu

Dramatický debut oceňovaného prozaika Petra Šestáka, adaptace strhujícího historického románu nositele Nobelov celý článek
OPERA/ TANEC
Academy Kroměříž otevírá obor zaměřený na management

Osmý ročník letní hudební akademie se zaměřuje také na kulturní manažery a pořadatele akcí. Obor povedou osob celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Pamětní deska BARRANDE zpět

V červnu navrátilo Národní muzeum po půl roce v restaurátorské dílně na Barrandovské skály litinovou pamětní d celý článek