Přelet nad loutkářským hnízdem     Divadlo.cz
Historie
Tiskové zprávy
AKTUALITY
Ohlasy v tisku
Kontakty

English
 
Přelet nad loutkářským hnízdem 2006  

Bouřlivým potleskem vyprodaného sálu skončilo v neděli večer poslední představení letošního Přeletu nad loutkářským hnízdem Tajný deník Adriana Molea v provedení královehradeckého Divadla DRAK. Úspěch sklidila tentýž den i dvě vyprodaná představení Tří mušketýrů Divadla Alfa z Plzně - zároveň i vítězné inscenace, která si letos odnesla prestižní cenu ankety členů UNIMA, divadelních odborníků i příznivců loutkového divadla ERIK 2006.
Na slavnostním vyhlášení ceny ERIK proběhl zároveň i křest nové publikace Czech puppet theatre yesterday and today vydané Divadelním ústavem jako součást projektu Invaze do Evropy.
Významným zahraničním hostem letošní oborové loutkářské přehlídky byl americký loutkář Eric Bass. Do Prahy přijel už v pátek 3. 11., o den později se představil publiku sólovou inscenací Autumn portraits / Podzimní portréty. Eric Bass zhlédl i řadu představení Přeletu nad loutkářským hnízdem a od pondělí 6.11. se svou ženou Ines pracoval spolu s posluchači I. ročníku KALD DAMU na týdenním workshopu, který se uskutečnil v rámci projektu Fondu rozvoje vysokých škol.

15.11.2006
 
 
 
© Scena.cz 2002 - běží na redakdčním systému DEPP